• Straszny strach

   Coach, Emocje, Potrzeby, Umysł, Zmiana

   Strach ma wiele odcieni i wiele barw – i każdy z nas ma w swojej kolekcji wiele takich bardziej i mniej strasznych strachów. Boimy się wszyscy, niechętnie się do tego przyznając. Boimy się za pierwszym razem. Boimy się stracić. Boimy się o siebie i bliskich. Dużo się boimy.


  • Dla Mam – na Dzień Dziecka

   Coaching, Emocje, Kobieta

   Trzy są powody tego, że dziś do Was piszę. Pierwszy jest taki, że przed chwilą był Dzień Matki, drugi - dzisiaj Dzień Dziecka. Może bym i nie planowała specjalnego wpisu z tych okazji, gdyby nie powód trzeci. Niedawno prowadziłyśmy z Kasią warsztat dla mam. Nazwałyśmy ten warsztat „Matka też człowiek”, no i po prostu nie mogę wytrzymać, żeby nie podzielić się z Wami moimi refleksjami po tym warsztacie


  • Matka = EMOCJE

   Emocje, Kobieta, Relacje

   Dziś miało być o źródłach emocji, ale przyszedł Dzień Mamy i pokrzyżował mi szyki… Bo jak tu w obliczu dnia Mamy – kobiety tysiąca twarzy i zadań, supermenki, wojowniczki, bohaterki… pisać wyłącznie o praprzodkach, skoro emocji uczymy się od niej, przecież mama to czyste EMOCJE.


  • Emocje są wśród nas

   Coaching, Emocje

   Emocje, emocje, emocje…. Proste i złożone, zalewające, zrównoważone i nie… Budzone, wywoływane, hamowane… Ba! One mają nawet odcienie i kolory.


  • Się - czyli KTO?

   Coach, Coaching, Filozofia, Rozwój osobisty, Zmiana

   Istnieje w filozofii Heideggera kategoria „Się”. Jest mi ona szczególnie bliska, ponieważ od najmłodszych lat na wiele pytań w stylu: „Dlaczego mam to zrobić tak a nie inaczej?” często otrzymywałam odpowiedź”: „Bo tak SIĘ robi.” I być może do dziś żyłabym w tym intelektualnym braku zrozumienia, gdybym pewnego dnia nie wpadła na pytanie: „Kto?”.


  • Jak być szczęśliwym wbrew instrukcji

   Coaching, Szczęście

   W popularnym tygodniku przeczytałam artykuł opisujący najnowsze wyniki badań amerykańskich naukowców na temat szczęścia. Amerykańscy naukowcy bardzo się napracowali i wyodrębnili ściśle jedenaście zachowań, których szczęśliwi ludzie unikają jak ognia i dzięki temu są tadaaam!…..szczęśliwi.


  • Potrzeba bycia sobą – czyli kim?

   Akceptacja, Potrzeby, Zmiana

   We never really grow up… We only learn how to act in public — takiej treści post zatrzymał mnie ostatnio na FB. Kiedy go zobaczyłam po raz pierwszy, ze zrozumieniem pokiwałam głową i już, już chciałam kliknąć „Udostępnij”, ale się jednak zawahałam. Powstrzymała mnie ta alternatywa, która mi się narzuca, kiedy czytam ten post. Bo, czy to zawsze musi być „albo albo”?